DODACÍ  PODMÍNKY

Dodací podmínky

Zaslanou objednávku potvrdím a při odeslání balíku ČP pošlu avizo na Váš email, balík do ruky do 2 dnů. 


Poštovné je podle tarifů ČP podle velikosti balíku až 180,- Kč. Uveďte prosím doručovací adresu včetně správného PSČ. a mobilu pro případnou změnu sort.

Všechny objednávky z webu se přenášejí do e-mailu pemabrun@seznam.cz, veškerou korespondenci pak směřujte vč. změn a doplnění na e-mail


V případě, že termín dodání jednotlivých druhů rostlin je identický, je možno v tomto termínu sloučit objednávku do jedné zásilky - úspora na poštovném.


DENIVKY

Tříleté vlastní kultivary vč. introdukovaných v ČR nebo značené číslem křížení :

Rostliny jsou dodávány nedělené (tj každá je unikát) v období  březen-duben a srpen-září.    

CENA  20-50 Kč   

Tříleté kvetoucí kultivary 2017 a  2018 budou k dispozici v srpnu 2022 a březnu 2023.

Upozorňuji, že u fotografií kultivarů je zobrazována pouze část pěstovaného sortimentu, která je v září většinou z 75 % vyprodána. U kultivarů, 2017 a 2018 které kvetou poprvé bude nově pro rok 2023 poslána fotografie květu.( pouze přes WhatsApp)  Rostliny, které letos nepokvetou, ale budou mít 2-3 vrcholky budou v nabídce s 50% slevou.

Množstevní sleva při objednávce rostlin  nad 1.000,- 10 %

Pětileté denivky z genofondu evidované v USA

Správnost odrůdy je ověřována v registru Americké denivkové společnosti ( ADS) v závorce je uveden šlechtitel a rok introdukce. Genofond přesazuji po cca 4-5 letech, dodávám rostliny, které mají vlastní vrcholy a jsou plně květuschopné. Pokud bude zájem a vlastní odvoz, je možno koupit celý pětiletý bal, který pak můžete doma rozdělit. Cena konkretních druhů  je uvedena pod každou fotografií.

 Přesazování velkých trsů je dost problematické. Velkoobchod zasadí dopředu oddělek do kontejneru a podle objednávek je později zakořeněné posílá zákazníkům. Tato metoda je bohužel náročná na prostor, který já nemám. Druhá možnost je rozdělit trs rýčem. Bohužel jsou velké ztráty, zakořenění  problematické a o rok zpožděné kvetení (pokud je štěstí)


AMERICKÉ KOSATCE

Kosatce vytváří velké množství bočních hlíz, které se snadno přesazují.  Cena 30 až 50,-Kč podle  odrůdy. Letos je k dispozici i většina  novinek 2019.. Doporučuji rovněž obrubové kosatce (výška do 25-35 cm) v pastelových barvách  - 30 druhů za jednotnou cenu 20,- Kč/kus. 

Termín dodání srpen s vlastními kultivary denivek, nebo osobní odběr, Množstevní slevy. 10%

TULIPÁNY

Tulipány nedodávám, pouze při objednávce denivek v srpnu dávám jako dárek

Termín pouze  srpen , ale pouze s kultivary denivek. nebo osobně.


NARCISY

Jednotlivé druhy narcisů nejsou k dispozici každý rok, aktuální odrůdy vždy upřesním na dotaz. cena  5 až 7,-Kč. Termín dodání srpen , ale  pouze s kultivary denivek, případně  osobně. Letos pravděpodobně jako směs odrůd uvedených v galerii za sníženou cenu.

Termín dodání dtto tulipány.


LILIE

Zasílám vyjímečně k objednávce mých kultivarů denivek. Asijské, orientální lilie nebo vysoké orientpety za pořizovací ceny. 

Termín dodání březen - duben   . DOPORUČENÍ 

Pokud máte zájem pouze o cibulky narcisů, tulipánů, a lilií , které samostatně pro omezený počet druhů nezasílám, doporučuji osobní odběr . Narcisy a tulipány v srpnu, lilie a v březnu.

ZAHRÁDKOVÁ OSADA MEXIKO,CHATA 149. komunikace BRUNTÁL-MEZINA, 3 km od OD Kaufland      

PARKOVIŠTĚ MEXIKO-SEVER  GPS :  49.969025   17.486235

NUTNO DOMLUVIT TELEFONICKY NA MOBIL, 724149992, OSADA JE UZAMČENÁ, ČEKAT + 5 MIN. (osada má 14 ha)

S OHLEDEM NA ukončení SLUŽBY WEBNODE k 03.07. 2023 OBJEDNÁVKY ZASÍLEJTE   VÝHRADNĚ na email  " pemabrun@seznam.cz "

Protože dojde k omezení počtu fotografií na webu, pro majitele chytrých telefonů se službou WhatsApp převádím všechny pěstované komodity na mobil tak, abych mohl všechny zájemce o fotografie (originály z osady Mexiko) uspokojit.

petrmexiko

aktualizace webu 04.06.  2023