DODACÍ  PODMÍNKY

Dodací podmínky

Zaslanou objednávku potvrdím a při odeslání balíku ČP pošlu avizo na Váš email, balík do ruky do 2 dnů. 


Poštovné je podle tarifů ČP podle velikosti balíku 120,- až 160,- Kč. Uveďte prosím doručovací adresu včetně správného PSČ. a mobilu pro případnou změnu sort.

Všechny objednávky z webu se přenášejí do e-mailu pemabrun@seznam.cz, veškerou korespondenci pak směřujte vč. změn a doplnění na e-mail


V případě, že termín dodání jednotlivých druhů rostlin je identický, je možno v tomto termínu sloučit objednávku do jedné zásilky - úspora na poštovném.


DENIVKY

Tříleté vlastní kultivary vč. introdukovaných v ČR nebo značené číslem křížení :

Rostliny jsou dodávány nedělené (tj každá je unikát) v období  březen-duben a srpen-září.    

CENA  20-50 Kč   

Tříleté kvetoucí kultivary 2017 a část kultivarů 2018 budou k dispozici v srpnu 2021

OZNAČENÍ KULTIVARŮ (KŘÍŽENCŮ) DENIVEK :  např.  2019 MEX 2017 C 25 13 znamená : první květ 2019, Mex kříženo  v osadě Mexiko, 2017 rok křížení , C je 3.řádek na záhonu, 25 je číslo křížení ( ADAMASxPETRA SILK) a 13 je umístění křížence v řádku.

Upozorňuji, že u fotografií kultivarů je zobrazována pouze část pěstovaného sortimentu, která je v září většinou z 75 % vyprodána. U kultivarů, 2017 a 2018 které kvetou poprvé bude nově pro rok 2021 přiložena fotografie květu.( JAKO PŘÍLOHA  EMAILU)  Rostliny, které letos nepokvetou, ale budou mít 2-3 vrcholky budou v nabídce s 50% slevou.

Množstevní sleva při objednávce rostlin  nad 1.000,- 10 %


Pětileté denivky z genofondu evidované v USA

Správnost odrůdy je ověřována v registru Americké denivkové společnosti ( ADS) v závorce je uveden šlechtitel a rok introdukce. Genofond přesazuji po cca 4-5 letech, dodávám rostliny, které mají vlastní vrcholy a jsou plně květuschopné. Pokud bude zájem a vlastní odvoz, je možno koupit celý pětiletý bal, který pak můžete doma rozdělit. Cena konkretních druhů  je uvedena pod každou fotografií.

 Přesazování velkých trsů je dost problematické. Velkoobchod zasadí dopředu oddělek do kontejneru,podle objednávek je později zakořeněné posílá zákazníkům. Tato metoda je bohužel náročná na prostor, který já nemám. Druhá možnost je rozdělit trs rýčem, bohužel jsou velké ztráty, zakořenění  problematické a o rok zpožděné kvetení (pokud je štěstí). AMERICKÉ KOSATCE

Kosatce vytváří velké množství bočních hlíz, které se snadno přesazují.  Cena 40 až 80,-Kč podle  odrůdy. Letos je k dispozici i většina  novinek 2019. Cena . Doporučuji rovněž obrubové kosatce (výška do 25-35 cm) v pastelových barvách  - 30 druhů za jednotnou cenu 30,- Kč/kus. 

Termín dodání srpen s vlastními kultivary denivek, nebo osobní odběr, Množstevní slevy. 10%


TULIPÁNY

Tulipány podle seznamu 90 odrůd cena 5,- Kč. za cibulku. Cena je platná pouze pro kolekce. Samostatně balené druhy jsou cca o 30% dražší. S ohledem na nedostatek místa byl sortiment tulipánů snížen na 60% druhů pěstovaných v roce 2018. V obrazové části je původní sortiment tulipánů ( cca 160 druhů), takže část cibulí již není v nabídce

Termín dodání srpen 2021, pouze s kultivary denivek.nebo osobně.


NARCISY

Jednotlivé druhy narcisů nejsou k dispozici každý rok, aktuální odrůdy vždy upřesním na dotaz. cena  6 až 8,-Kč. Termín dodání srpen až září 2020 pouze s kultivary denivek, případně  osobně. Letos pravděpodobně jako směs odrůd uvedených v galerii za sníženou cenu.

Termín dodání dtto tulipány.


LILIE

Zasílám vyjímečně k objednávce mých kultivarů denivek. Asijské, orientální lilie nebo vysoké orientpety za pořizovací ceny. 

Termín dodání březen - duben  2021 . 


GLADIOLY

Mečíky pěstuji pouze v případě , že mám dost místa , jehož  je zoufale málo. Přesto mám sortiment vcelku slušné úrovně od předních českých a slovenských šlechtitelů vč. novinek z USA. Galerie asi 30 špičkových odrůd je připravena, emailem zatím posílám seznam s popisem  a zájemcům mohu poslat jako přílohu emailu fotku odrůdy.

Zasílám pouze na jaře 2021 s genofondem denivek, případně osobně a to do vyprodání zásob, případně jako dárek ke genofondu denivek. Ceny na úrovni 2/3 katalogových cen předních zahradnických zásilkových organizací.

DOPORUČENÍ #

Pokud máte zájem pouze o cibulky narcisů, tulipánů, lilií a mečíků, které samostatně pro omezený počet druhů nezasílám, doporučuji osobní odběr . Narcisy a tulipány v srpnu, lilie a mečíky v březnu.

ZAHRÁDKOVÁ OSADA MEXIKO,CHATA 149. komunikace BRUNTÁL-MEZINA      

PARKOVIŠTĚ MEXIKO-SEVER  GPS :  49.969025   17.486235

NUTNO DOMLUVIT TELEFONICKY NA MOBIL, 724149992, OSADA JE UZAMČENÁ, ČEKAT + 5 MIN.


S OHLEDEM NA ZMĚNY SLUŽBY WEBNODE OBJEDNÁVKY ZASÍLEJTE 

 V Ý H R A D N Ě  NA e-mail: pemabrun@seznam.cz


petrmexiko

aktualizace webu 01.07.  2021